Ana Sayfa Gündem Türkiye 15 ülke için PCR testi zorunluluğunu kaldırdı

Türkiye 15 ülke için PCR testi zorunluluğunu kaldırdı

Türkiye 15 ülke için PCR testi zorunluluğunu kaldırdı

Türkiye, koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu kıldığı PCR testi uygulamasını 15 ülke için bugünden itibaren resmen kaldırdı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan açıklamada, “30 Aralık 2020 itibariyle, Türkiye’ye gelen 6 yaş ve üzeri yolcuların (denizci, transit yolcu hariç) planlanan kalkış saatinden önceki 72 saat içerisinde numune vererek alacakları negatif PCR test (nükleik asit testi olmalıdır) belgelerini uçuştan önce ibraz etmeleri gerekmektedir. 15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong, Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya’dan Türkiye’ye gelen kişilerin Türkiye’ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir.” denildi.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'ye araç getirecekler hangi gümrük müdürlüğüne başvurmalı?

Pegasus havayolundan duyuru

Pegasus havayolu tarafından yapılan duyuruda “Değerli Misafirlerimiz, 15 Mayıs 2021 itibariyle aşağıdaki ülkelerden Türkiye’ye seyahat edecek yolcularımızdan PCR testi istenmeyecektir. İngiltere, Ukrayna, Estonya, Lüksemburg, Letonya, Japonya, Hong Kong, Çin, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland ve Güney Kore” denildi.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Avrupa'dan Türkiye’ye karayoluyla gelenler sınır kapılarından içeri alınmayacak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

Kaçak avcılık

Kaçak avcılık yapanlara ceza yağdı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 2020 Ocak ayı sonunda yasalara uygun av yapılıp yapılmadığını denetledi. Kaçak avcılık yapanlara...