Ana Sayfa Aktuel Haberler Avrupa’nın en kalabalık şehri hangisi?

Avrupa’nın en kalabalık şehri hangisi?

Avrupa’nın en kalabalık şehri hangisi?

Pazar ve tüketici araştırmaları yapan Alman şirketi Statista, Avrupa’nın en kalabalık şehirlerini açıkladı. Şirket verilerine göre; 16 milyona yaklaşan nüfusu ile İstanbul ilk sıraya tırmandı.

Avrupa’nın en kalabalık şehirleri sıralamasında Rusya’dan Moskova, İstanbul’un ardından ikinci sıraya yerleşti. Listenin üçüncü sırasında Fransa’dan Paris, dördüncü sırasında İngiltere’den Londra ve beşinci sırasında ise İspanya’dan Madrid yer aldı. İlk 20’de en fazla İngiltere’den şehir olması dikkat çekti; 14’üncü sırada Manchester, 15’te Birmingham ve 20’de de Leeds bulunuyor.

Neden İstanbul?

Statista; araştırmasında İstanbul’un en çok turist ağırlayan, yabancıların ev alma konusunda tercih noktası olan ve geniş iş ağına sahip bir şehir olduğunu da vurguladı. İstanbul trafik yoğunluğu ve hayat pahalılığı ile de öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir
Bolu Dağı Tüneli’nde trafik kazası tatbikatı yapıldı

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Almanya Başbakanı Merkel AstraZeneca aşısını yaptırır mı?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

seyahat

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası Belçika'da başkasına ait Kovid-19 test sonucuyla ülke dışına gitmek isteyen bir kişiye 1 yıl hapis cezası...

İlginizi Çekebilir

Karkamış Antik

Karkamış Antik Kenti 2018’de ziyarete açılacak

Dünyanın en önemli arkeolojik kentlerinden biri olan Karkamış Antik Kenti’nde kazı çalışmaları aralıksız sürüyor. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma...