Ana Sayfa Memleketim Belediyeler Yalıncak Plajı yaz sezonuna yetişecek

Yalıncak Plajı yaz sezonuna yetişecek

Yalıncak Plajı yaz sezonuna yetişecek

Trabzonlular tarafından merakla beklenen Yalıncak Plajı Projesi’nde sona yaklaşıldı. Plajın haziran ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun halkı denizle buluşturmak adına önem verdiği projeler arasında yer alan Yalıncak plajında yoğun çalışmalar sürüyor. Haziran ayının sonuna doğru bitirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında, otopark alanı bordür ve oluk yapımına devam ediliyor. Yaya ve bisiklet yolu, su parkı, mendirek betonu, taş duvar, çocuk oyun alanı, otopark kazı ve dolgu imalatı, koruma perdesi ile araç yolu tesviyesi yapımı da tüm hızıyla sürüyor.

yalıncak

Günübirlik tesis

Yalıncak Plajı Projesi’nin son durumu ve kıyı kenar çizgisine muhalefet iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Bizim Yalıncak’ta yaptığımız günübirlik tesistir. Soyunma, duş alma kabinleri yapılıyor. Onlar tuğla gibi görünse de tamamlandığında ahşapla kaplanacakları için çok güzel bir görünüm sağlanacak.  Sosyal medyada bazı paylaşımlar yapılıyor. Haksız paylaşımlar olduğunu düşünüyorum. Gidip yerinde görseler, Yalıncak plajının eski ve yeni durumunu kıyaslasalar, ne dediğimizi daha iyi anlayacaklardır. Orada Kıyı Kanununa aykırı hiçbir yapılaşma yapmıyoruz. Yapılanlar kaldırılabilir sökülebilir günübirlik yapılardır. Hukuka aykırı hiçbir iş yapmayız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir
Gurbetçi hukukçu, CDU’nun en genç başkanı oldu

yalıncak

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Ucuz tatil: Bu ülkelerde daha az harcıyoruz

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

seyahat

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası Belçika'da başkasına ait Kovid-19 test sonucuyla ülke dışına gitmek isteyen bir kişiye 1 yıl hapis cezası...

İlginizi Çekebilir

AnadoluJet

AnadoluJet’ten kampanya: Yurt içi 39.99 TL

AnadoluJet, başlattığı kış kampanyasıyla Türkiye içine 39,99 TL’den başlayan fiyatlara uçma imkanı sunuyor. Kampanya tarihleri haberde. Havayolu şirketi AnadoluJet, kışın uçacaklara indirimli bilet kampanyası dönemini başlattı. Kampanyaya göre  biletlerini  20...