Sılayolu: Türk sürücü 2 kg altını bakın nereye saklamış

8778
:Foto: Sırbistan Gümrüğü

Tatil

Sılayolu: Türk sürücü 2 kg altını bakın nereye saklamış

Avrupa ile Türkiye arasında sılayolu yolculuğu yapan vatandaşlarımız, yanlarındaki yiyecek, para veya altın nedeniyle binlerce Euro ceza ödemeye devam ediyor. En son Sırbistan’da sınır kontrolüne takılan bir Türk sürücünün aracından 2 kiloyu aşan altın çıktı. Almanya’dan gelip Türkiye’ye doğru ilerleyen Mercedes marka aracın sürücüsünü durduran Sırp memurlar “Yanınızda gümrüğe bildirmeniz gereken bir şey var mı?” diye sordular. Hırvatistan sınırındaki Sırp Batrovci sınır kapısında bekletilen aracın sahibi “Yanımda sadece 5 bin Euro var” dedi. Ancak yetkililer durumdan şüphelendikleri için aracı daha detaylı aradılar.

İlginizi Çekebilir
Koşarken koronavirüs kapma riski ne kadar?

Gizli bölmeye saklamış

Sırp gümrüğünden verilen bilgiye göre bu arama sırasında aracın bir çok yeri gözden geçirildi. Orta konsoldaki kol dayama bölümünün boş olduğu, ancak altında gizli bir bölmenin daha olduğu fark edildi. Yetkililer, kapağı açtıklarında ağırlığı 2 kiloyu aşan farklı boyutlardaki altınlarla karşılaştılar.

altın

El koydular

Kendi başına seyahat eden yolcu görevlilere yanlış bilgi verme ve izin verilenden çok daha yüksek değerde altını gümrükten geçirmeye çalışma suçlamasıyla karşı karşıya kadı ve hakkında yasal işlem başlatıldı. Toplam değeri açıklanmayan altınlara el konuldu.

altın
Fotoğraflar:Sırbistan Gümrüğü

 

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin