Havayolundan koronavirüse ücretli çözüm: 39,99 Euro’dan başlıyor

902
Uçak

Tatil

Havayolundan koronavirüse ücretli çözüm: 39,99 Euro’dan başlıyor

Salgın başladığından bu yana uçak seferlerinin daha güvenli olması için orta koltukların boş bırakılması tartışılıyor. Yolcuların yan yana oturmasını engelleyecek bu uygulama bir çok kez gündeme geldi. Ancak havayolu şirketleri işin maliyetini düşündükleri için “Kurtarmaz” gerekçesiyle bundan vazgeçtiler. Sonuçta boş kalan her koltuk, havayolu şirketinin cebine daha az para girmesine neden olacak.

İsteyen orta koltuğu da satın alabiliyor

Ancak bu konu henüz tamamıyla ortadan kalkmış değil. Örneğin Sunexpress, yolculara orta koltukları boş bırakma imkanı sunmaya başladı. Ancak bunun için ek ücret istiyor. Diyelim siz uçuşunuz için bir bilet satın alıyorsunuz, bundan böyle dilediğinizde yanınızdaki orta koltuğu da adınıza ayırtabileceksiniz. Bu koltuk uçuş boyunca boş kalmış olacak.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'deki cerrahi maske satış fiyatı 1 liradan fazla olmayacak

Fiyat dış hatlarda 39,99 Euro’dan başlıyor

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, orta koltukları iç hatlarda 59,99 TL, dış hatlarda ise 39,99 eurodan başlayan fiyatlarla sunuyor. Sunexpress yetkilileri “Yolcuların kendilerini güvende hissetmeleri için bu uygulamayı başlattık. Orta koltukların boş kalmasına yönelik yoğun yolcu talebi vardı.” dediler.

Telefonla yer ayırtabilirsiniz

Şirketten verilen bilgiye göre SunExpress’in ilave koltuk hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular, SunExpress Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Rezervasyonu olan yolcular ise uçuşlarından üç gün öncesine kadar yine Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni arayarak ilave orta koltuk için rezervasyon yapabilirler.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin