Ana Sayfa Aktuel Haberler Bir ülke daha AstraZeneca aşısının kullanımı durdurdu

Bir ülke daha AstraZeneca aşısının kullanımı durdurdu

Bir ülke daha AstraZeneca aşısının kullanımı durdurdu

Kanda pıhtılaşmaya sebep olması nedeniyle bazı ülkeler tarafından kullanımı durdurulan AstraZeneca aşısı Polonya’dan farklı bir gerekçeyle veto yedi.

Polonya Hükümet Stratejik Kaynaklar Ajansı, AstraZeneca koronavirüs aşısının tedarikinde uzun zamandır gözlemlenen düzensizlik ve öngörülemezlik nedeniyle kullanımını durdurma kararı aldıklarını duyurdu.

Bu aşının ilk dozunu yaptıranlar ne olacak?

Ülkede ilk doz olarak Astra Zeneca aşısı uygulaması durdurulurken, ikinci dozu bekleyen kişiler belirlenen tarihler de aynı aşıdan olacak. Polonya’da şimdiye kadar 974 bin kişi iki doz Astrazeneca ile aşılandı, ikinci dozu bekleyen kişi sayısı ise yaklaşık 1 milyon 700 bin civarında. Ülkenin stoğundaki mevcut tüm aşıları ikinci dozu bekleyen vatandaşlara tahsis edildi.

İlginizi Çekebilir
Hollanda, 60 yaş altı için AstraZeneca aşısının kullanımını durdurdu

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Konsolosluğa adres beyanında bulunmak isteyenlere duyuru

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

Akbük

Didim: Akbük sahiline yeni görünüm

Aydın Didim’de sahil yürüyüş yolu olarak kullanılan Akbük’e modern bir görünüm kazandırılacak. Didim Belediyesi’nin ekipleri tarafından çalışmaları yürütülen Akbük Sahil şeridi yürüyüş Yolu’nda son aşamaya...