Ana Sayfa Aktuel Haberler İngiltere'de koronavirüs vakaları bir hafta içinde yüzde 74 arttı

İngiltere’de koronavirüs vakaları bir hafta içinde yüzde 74 arttı

İngiltere’de koronavirüs vakaları bir hafta içinde yüzde 74 arttı

İngiltere’de son 24 saatte 7 bin 540 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmesiyle şubat ayından bu yana ilk kez günlük 7 bin sınırı aşılmış oldu.

İngiltere Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, son 24 saatte kaydedilen 6 can kaybı ile virüsten hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 127 bin 860’a yükseldi.

Geçen hafta 4 bin 330 olarak kayda geçen günlük vaka sayısı ise bir hafta içinde yüzde 74 artarak bugün 7 bin 540 oldu. Böylece 7 bin 434 vakanın kaydedildiği 27 Şubat’tan bu yana en yüksek günlük vaka artışı görüldü.

İlginizi Çekebilir
Sabiha Gökçen Havalimanı'nı salgın süresince kaç milyon yolcu kullandı?

Ülkede Hindistan varyantı baskın tür oldu

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu, ilk olarak Hindistan’da görülen “Delta” varyantının, Alfa (İngiltere) varyantını geride bırakarak ülkede en baskın tür haline geldiğini duyurmuştu.

Bu arada, son 24 saatte 136 bin 802 ilk, 313 bin 482 de ikinci doz aşı uygulandı.

İki doz aşı yaptıranların toplam sayısı 40 milyon 710 bin 319’a, ikinci doz aşıyı olanların toplam sayısı ise 28 milyon 540 bin 844’e ulaştı. Ülkede yetişkin nüfusun yüzde 77’si ilk, yüzde 54’ü de ikinci doz aşısını yaptırdı.

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
İngiltere Türkiye’yi kırmızı listeye aldı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

otobüs

Türkiye’de bayram tatiline otobüsle çıkacaklar dikkat

Türkiye’de Bayram tatiline otobüsle çıkacak vatandaşlara Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken uyarıda bulundu. Palandöken, 'Şehirlerarası yolculuklarda bilet alırken yolculuk yapacak kişinin...