Ana Sayfa Tatil Yüzme havuzunda büyük tehlike: Çocuklara dikkat! Videoyu izleyin....

Yüzme havuzunda büyük tehlike: Çocuklara dikkat! Videoyu izleyin….

Herşey bir anda oluyor…Çocuk yüzme havuzunda onlarca kişinin arasında suya düşüp çırpınmaya başlıyor. Ancak etrafında kimse bunu fark etmiyor. Cankurtaran hariç.. Peki siz çocuğu fark edebildiniz mi?

Her yıl binlerce kişi yüzme bilmediği için boğularak hayatını kaybediyor. Türkiye’de özellikle Karadeniz bölgesinde sık sık yaşanan bu olay aslında yüzme havuzunda, onlarca kişinin yanı başında bile yaşanabilir. Video paylaşım portalı Youtube’a LifeguardRescue kuruluşu tarafıdan yüklenen video, bunun ne kadar çabuk ve fark edilmeden olabileceğini gözler önüne seriyor.

Videoda havuzun ortasında suya düşen çocuk kolları ile çırpınıyor, suya batıp çıkıyor, ancak hemen yanı başında kimse bunu fark etmiyor. Havuz başında bekleyen cankurtaran şans eseri olaya şahit oluyor ve hemen suya atlıyor. Çocuk kısa sürede sudan çıkarılarak kurtarılıyor. Bu video çocukların bir an olsun suda yalnız bırakılmaması gerektiğini gösteriyor. Siz siz olun her yüzmeye gittiğinizde bu görüntüleri hatırlayın, çocuklarınızi yanlız bırakmayın, “kolluk” gibi önlemler alın.

İlginizi Çekebilir
İzmir’de üniversitelilere "5 yıldızlı" yurt yapılacak

Bakalım videoyu ilk izlemede siz çocuğu fark edebilecek misiniz?

VİDEO İZLE

İlginizi Çekebilir
Sılayolu 2016 - Avrupa'dan Türkiye'ye yolculuk başlasın

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

vaka

Günlük vaka sayısı yine 1600’ün üzerine çıktı

Günlük vaka sayısı yine 1600'ün üzerine çıktı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın aktif hasta sayısını düşürmek zorunda olduğumuza dikkat çektiği Koronavirüs salgınında son 24 saatteki...