gizlilik kuralı
Advertisement

Whatsapp gizlilik kuralıyla ilgili önemli duyuru

Dünya genelinde en popüler mesajlaşma servislerinden biri olan WhatsApp, sadece Almanya’da 58 milyon, dünya çapında ise neredeyse 2 milyar insan tarafından kullanılıyor.

WhatsApp, bu şekilde popüler kalmayı başarmak için de yeni işlevler veya emojiler gibi yeniliklerle güncellemeler sağlamaya devam ediyor.

Duruma emojiyle tepki verilebilecek

Watson.de’nin aktardığına göre, Son günlerde açıklanan güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık bir mesaja bir emoji ile tepki verebiliyordu. Aynı işlev şimdi WhatsApp durumu için de mümkün olacak.

gizlilik kuralı

Mesaj silme süresi uzatıldı

Mesaj silme süresinin uzatılması da yeni güncellemeler arasında yer alıyor. Daha önce 2 saat olan mesaj silme süresi şimdi 2 günden biraz fazla bir süreye yükseltildi.

Ancak Whatsapp, silinen mesajların alıcı tarafından zaten okunmuş olabileceğini belirtiyor. Whatsapp sohbetinde ilgili mesaj silinmesine rağmen fotoğraflarda gönderilen medyanın kaydedilmiş olmasının da mümkün olduğu belirtiliyor.

Çevrimiçi kontrolü sağlanacak

 Ayrıca bunlara ek olarak uygulama kullanıldığı sırada çevrimiçi olma durumunu kimlerin görebileceğini seçme imkanı da getiriliyor.

WhatsApp, “bir kez görüntüle” şeklinde gönderilen mesajlarla ekran görüntüsü almanın da önüne geçmeyi amaçlıyor. Test edilen bu özelliklerin yakında hizmete sunulması bekleniyor.

Güner Kızıl

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin