Ana Sayfa Sılayolu Önemli Bilgiler Türkiye'den otomobille dönenler daha sıkı kontrol edilecek

Türkiye’den otomobille dönenler daha sıkı kontrol edilecek

Türkiye’den otomobille dönenler daha sıkı kontrol edilecek

Koronavirüs hayatımızı olumsuz etkilemeye devem ediyor. İlk çıktığı dönemler seyahat kısıtlamaları nedeniyle Avrupa’dan Türkiye’ye seyahatte sorunlar yaşanırken şimdi de Avrupa ülkelerinin aldıkları veya yakında alacakları korona tedbirleri nedeniyle sıkıntı yaşanıyor. Bu konuda Almanya önemli bir rol oynuyor. Bu ülkede şu an Türkiye’den izinden dönenler önemli bir risk grubu olarak görülüyor.

Gözler karayolundan gelenlerde

Koronavirüste ikinci dalganın etkilerinden çekinen ülke ülke dışından, riskli bölgelerden geleceklerin ciddi bir tehlike olduğu görüşünde. Bild Gazetesi’nin edindiği bilgiye göre özellikle Türkiye’den dönecek kalabalık aileler risk olarak görülüyor. Alman Dışişleri Bakanlığı’nda ele alınan konuda Türkiye’den dönen yolculara yönelik uyarı yapıldı. Bundan dolayı özellikle karayolundan ülkeye giriş yapan araçların daha sıkı kontrol edilmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilir
Sılayolu'nda kahreden kaza: Henüz 11 aylıktı

Sınırda test merkezleri kurulacak

Önceki günkü haberimizde bu konuda Bavyera Eyaleti’nin çok yakında önemli adımlar atacağı ve Avusturya sınırına yakın bölgelere test merkezleri kuracağını belirtmiştik. (Haberi buradan okuyabilirsiniz:https://turizmavrupa.net/almanyaya-karayoluyla-seyahat-edenler-mercek-altinda/) Buna göre yurtdışından ülkeye giriş yapan araçlarda özellikle Türkiye ve Balkan ülkelerinden dönenler daha sıkı kontrol edilecek. Böylelikle risk azaltılmaya çalışılacak. Benzer testler havalimanlarında zaten devam ediyor ve yakında büyük ihtimalle riskli bölgeden dönen her yolcu için zorunlu hale gelecek.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
1,99 Euro’ya uçak bileti!

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Kaya

Kaya mezarları Bodrum turizmine kazandırılacak

Kaya mezarları Bodrum turizmine kazandırılacak Bodrum'da bulunan ve Roma dönemine ait kaya mezarları turizme kazandırılacak. Gökçebel Mahallesi’nde bulunan Roma Dönemine ait Kaya Mezarları ve Sunu...