Ana Sayfa Önerilen Sılayolu sürücüleri dikkat: Trafik en çok bu bölgede sıkışıyor

Sılayolu sürücüleri dikkat: Trafik en çok bu bölgede sıkışıyor

Sılayolu sürücüleri dikkat: Trafik en çok bu bölgede sıkışıyor

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenlerin büyük çoğunluğu hem gidiş hem de dönüşte Alman otoyollarında da önemli zaman kaybediyor. Yol veya köprü yapım çalışmaları ve belirli dönemlerdeki trafik sıkışıklığı nedeniyle saatlerce araç kuyruğunda beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yıl koronavirüsten dolayı geçtiğimiz yılla kıyaslandığında yollarda daha az araç olsa da yine de bazı bölgeler sürücüler için sabır gerektiriyor.

Önceden inceleyin

Alman Otomobil Kulübü ADAC, Almanya’da trafiğin en yoğun olduğu bölgeleri açıkladı. Yayınlanan hartada kırmızı alanlarda trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Türkiye’ye gidiş veya dönüşte bu haritanın incelenmesi ve güzergahın buna göre seçilmesinde fayda var. Aksi taktirde çok rahat bir şekilde bu bölgeyi geçmek yerine saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalabilrsiniz.

İlginizi Çekebilir
Aşıyı reddedenlere 60 bin Euro ceza

Harita incelendiğinde en sorunlu bölgelerin güney Almanya’da Münih, Stuttgart, Frankfurt ve Köln civarı olduğu görülüyor. Güneyden gelenlerin Regensburg üzeri seyahat edip güney Almanya’yı geçmesi daha avantajlı görülüyor. Kuzey Ren Vestfalya’da ise Köln bölgesinden uzak durup diğer alternatif yollara yönelmek daha avantajlı. Bu durum özellikle haftasonları için geçerli.

Sılayolu

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Bu yolda çalışma var

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

aile

Dört kişilik bir aile 5 bin 600 dolar yardım alacak

Dört kişilik bir aile 5 bin 600 dolar yardım alacak Amerika Birleşik Devletleri'nde onaylanan Koronavirüs mali destek paketinin içeriği belli oldu. ABD Başkanı Joe Biden,...