Türk yolcu
Foto:Zoll

Türk yolcu kitap sayfalarının arasına bakın kaç bin Euro saklamış

Almanya’dan Türkiye’ye uçmak için havalimanına giden bir Türk yolcu yine yüklü miktarda nakit para ve altınla gümrük kontrolüne yakalandı. Bu seferki olay Karlsruhe Baden Baden Havalimanı’nda yaşandı. 46 yaşındaki kadın yolcu Türkiye’ye doğru havalanacak olan uçağa binmek için hazırlanırken gümrük kontrolüne takıldı. Memurlar, kadının yanındaki kitapların sayfalarını karıştırınca gözlerine inanamadılar. Yolcunun sayfaların arasına tam 40700 İsviçre Frank’ı, yani yaklaşık 39 bin Euro sakladığı anlaşıldı.

Advertisement

Mendil arasında altın

Ancak gümrük memurlarının işi bununla da bitmedi. Yapılan aramada mendil paketinin içine gizlenmiş altın da bulundu. Kadın böylelikle hem izin verilen kişi başına nakit para miktarı olan 10 bin Euro’yu aşmış oldu, hem de kişi başına değerli eşya sınırını aştı. Verilen bilgiye göre bulunan altının değeri 6 bin Euro’yu aşıyor. Böylelikle ikinci bir ihlal daha yaşanmış oldu.

Parasına el konuldu

Parayı gümrüğe bildirmeden geçirmeye çalıştığı için kadın hakkında yasal işlem başlatıldı. Yetkililer, büyük ihtimalle para cezası alacak kadının 11 bin 800 Euro’suna şimdiden el koydular.

(A)

 

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin