Türk

Türk şoför Almanya’da dehşet saçtı

Almanya’nın Fürth kentinde dün nadir rastlanan bir olay yaşandı. Alkollü olduğu anlaşılan bir Türk TIR şoförü, şehir içinde 31 araca ve binalara çarptı. Büyük ölçüde maddi hasar oluşan kazada şans eseri ölen olmadı. Kanında 2 promil alkol tespit edilen şoför gözaltın alındı. Olay ülkenin gündemine yerleşirken sosyal medyada dehşet saçan şoföre tepki yağdı.

Advertisement

31 araç zarar gördü

Polis, Türk vatandaşı şoförün aşırı alkollü vaziyette direksiyon başına geçerek, kırmızı ışıkta geçtiğini ve daha sonra ardı ardına araçlara çarparak insanları tehlikeye attığını açıkladı. Verilen bilgiye göre toplamda 31 araç zarar gördü. Binaların duvarları yıkıldı. Yaralanıp hastaneye kaldırılanlar da oldu.

Hemen yakalandı

Güvenlik güçleri, sarhoş şoförü gözaltına aldılar. Kişi hakkında yasal işlem yapılacak. Şoförün kullandığı TIR’ın Türkiye’de kayıtlı bir firmaya ait olduğu ortaya çıktı. Akşam saatlerindeki olayda geriye kalan manzara adeta bir savaş alanını hatırlattı. Yanan ve zarar gören araçları kaldırma ve caddeleri tekrar trafiğe açma çalışmaları saatler sürdü.

(A)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin