Türk Hava Yolları seferlerine korona engeli

1092
korona

Tatil

Türk Hava Yolları seferlerine korona engeli

Korona virüs tehlikesi giderek artıyor. Hemen hemen bütün ülkelerde yeni vaka sayıları tehlikeli boyutlara geldi. Bu nedenle yeni önlemler alınıyor, kısıtlamalar başlatılıyor. Daha önce olduğu gibi yine havayolu seferlerinde de engeller başladı. Ҫin, yolcuları arasında koronavirüs tespit edilen havayolu şirketlerine uçuş yasağı getirdi. Bunlar arasında Türk Hava Yolları da var.

En az 1 hafta uçuş yasağı

Çin Sivil Havacılık İdaresi’nin kararına göre Türk Hava Yolları’nın uçuşları geçici bir süre için durduruldu. Uçuş yasağının ne kadar süreceği henüz bilinmiyor. Türk Hava Yolları’nın yanı sıra Polonya Hava Yolları ve Suudi Hava Yolları‘nın da bu karardan etkilendiği açıklandı. Kurallara göre uçuş yasağının en az 1 hafta sürmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir
Brüksel Havalimanı'nda da Covid-19 testi yapılabilecek

Yolcuların korkulu bekleyişi sürüyor

Koronavirüs başladığı dönemde de binlerce havayolu seferi iptal olmuş, yolcular mağdur olmuştu. Son gelişmelerden sonra önümüzdeki dönem için uçak bileti alanları yine korku sardı. „Acaba uçuşum iptal olacak mı?, acaba biletim yanacak mı?“ soruları sosyal medyada sıkça karşımıza çıkar oldu.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin