Torun
Advertisement

Torun yapmayan çocuklarına rekor tazminat davası açtılar

Torun hasreti çeken bir aile, çocuklarının bu isteklerini kabul etmemesi üzerine yok artık dedirten bir kararla soluğu mahkemede aldı.

Hindistan’da yaşayan Sanjeev ile Sadhana Prasad isimli çift, kendi çocuklarını torun yapmadığı gerekçesi ile mahkemeye verdi. Yaşlı çift, çocukları için küçüklükten itibaren yaptığı tüm masrafı göz önünde bulundurarak 50 milyon rupi yani yaklaşık 650 bin dolar tazminat davası açtı.

‘’Ya torun ver ya da bugüne kadar yaptığımız masrafı öde’’

CNN’de yer alan habere göre çocuklarına verdikleri eğitim sayesinde onun pilot olduğunu ve evlendiği zaman lüks bir düğün masrafı yaptıklarını söyleyen çift, ellerindeki tüm birikimi çocuklarına verdiğini ancak çocuklarının 6 yıldır evli olmasına rağmen kendilerine torun vermediğini söyleyerek şikâyetçi oldu.

Çocuklarının eğitim masrafı için yaklaşık 65 bin dolar, düğün ve balayı masrafı için ise yaklaşık 80 bin dolar harcadığını söyleyen yaşlı çift, artık yalnız kaldıkları için kendilerini zihinsel olarak rahatsız hissettiklerini ifade etti.

Çocuklarının bir çocuk yaparak ailesini genişletmekten ziyade, kendi hayatına odaklandığını çalışarak birikim yaptığını söyleyen yaşlı, gerekçesi ve açtığı rekor tazminat ile ülke gündemine oturdu. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin