THY

THY’ye zam tepkisi: “Avrupa’da çuvalla para dağıtıyorlar”

Türk Hava Yolları’nın nisan ayı içerisinde uçak biletlerine zam yapılacağını duyurması yolcuların büyük tepkisini çekti. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, biletleme ücretlerine zam yapılacağını açıklamıştı. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız, zaten yüksek olan fiyatların daha da artacak olmasını eleştirdiler. Bazı Turizmavrupa okurları “Artık THY ile uçmak lüks oldu” yorumunda bulundular. THY, yükselen enerji fiyatlarının da etkisiyle biletleme ücretlerine zam kararı aldı. Ekonomik kabinde biletme ücretinin 50 TL’ye (Daha önce 30 TL), Business kabinde 75 TL’ye çıkacağı açıklandı. (Daha önce 50 TL)

Advertisement

İzin masraflarını karşılamak çok zorlaştı

Günlük hayatta her şeye zam gelmesinden dolayı zaten zor günler geçirdiklerini belirten vatandaşlar, “Yılda bir defa memlekete uçmak istiyoruz. Ancak burada da yüksek fiyatlı uçak bileti engeli ile karşılaşıyoruz. Kalabalık aileler artık bilet fiyatlarını karşılamakta zorlanıyorlar. 2000-3000 Euro uçak biletine harcayan bir aile bir de Türkiye’de kaldığı sürede para harcayında toplam tatil maliyeti neredeyse 4000-5000 Euro’yu buluyor. Bunu karşılamak çok zor” yorumunda bulunuyorlar.

Vatandaş: “Bizlere müstahaktır”

Bazı Turizmavrupa okurlarının yorumları şöyle:

“İzin sezonu bir Belçika – Trabzon bileti neredeyse 700€. Kaliforniya’ya git daha ucuz. Ne de olsa Avrupa’da çuvalla para dağıtıyorlar.”

“Çok ucuzdu zaten.”

“Artık izine gitmek lüks oldu”

“Bu THY’yi bizler büyüttük. Geldikleri yere bizim insanımız sayesinde geldi. Bir kere de verin, hep almayın”

“Tam fırsatını bulmuşken sakın kaçırmayın”

“Geç kaldınız..bayrama hazırlayın. Daha iyi sponsorluk bulursunuz…!!! Herkes hakettiklerini yaşayacaktır. Bizlere müstehaktır!!!”

(A)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin