THY
Advertisement

THY’den yurtdışındaki 14 yeni noktaya uçuş

Türkiye’den yurtdışındaki noktalara direkt uçuş sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle yurtdışında yaşayan vatandaşlar havayolu şirketlerinin direkt uçuşlarını dört gözle bekliyor. Yurtdışına en çok uçuş yapan havayolu Türk Hava Yolları (THY), önümüzdeki aylarda 14 yeni rota açmak için çalışmalara başladı. İstanbul Havalimanı merkezli 14 rotadan 6’sı Avrupa 2’si ABD’de olacak.

Airtporthaberde yer alan habere göre dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirketi unvanına sahip THY,  önümüzdeki aylarda İspanya’da A Coruna, Polonya’da Krakow, Rusya’da Mahaçkale, Fransa’da Nantes, Azerbaycan’da Lenkeran ve İtalya’da Palermo’ya sefer düzenlemiieyi planlıyor. THY halihazırda Avrupa’da 43 ülkede 118 noktaya tarifeli sefer düzenliyor.

ABD’deki iki noktaya daha uçacak

ABD’de 12 noktaya uçak seferi düzenleyen THY, kısa süre içerisinde Denver ve Detroit’i de uçuş ağına eklemeyi planlıyor.

Afrika’da 41 ülkede 62 noktayı uçuş ağında bulunduran bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Mısır’da Aswan, Somaliland’da Hargeisa ve Sudan’da Port Sudan’a uçmayı hedefliyor.

Şirket Asya’daki uçuş noktalarına da Kazakistan’a Atyrau ile Pakistan’da Sialkot’u ekleyecek. THY ayrıca Suudi Arabistan’a Abha şehrini de uçuş ağına katacak.

(GŞ)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin