THY
Advertisement

THY Kraliçe Elizabeth’in cenazesine bakın ne taşıyor

Türk Hava Yolları’nın (THY) karGo şirketi Turkish Cargo, 13 tona eşit olan 500 bin daldan fazla çiçeği Kraliçe Elizabeth’in Cenazesi için Londra’ya taşıyacak.

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in vefatının ardından yas ve cenaze töreninde kullanılmak üzere çiçek taleplerinde yüzde 90 artış oldu.  Cenaze için Antalya ve Isparta’dan İngiltere’ye 500 bin daldan fazla çiçeğin sevkiyatı başladı.

ŞİMDİYE KADAR YAKLAŞIK 4 TON ÇİÇEK TAŞINDA

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, bölgedeki çiçek firmaları, karayolu yerine daha hızlı olan hava kargoyu tercih ederken İngiltere’yi ihracatta ilk sıraya aldı. Öncelik gerektiren bu taşımalara önem veren Turkish Cargo, hafta başından bu yana yaklaşık 4 ton çiçeği Londra’ya ulaştırdı.

Açıklamaya göre, özel kargo taşımacılığında 30 yıldan fazla deneyime sahip olan Türk Hava Yolları’nın başarılı markası Turkish Cargo, özenle paketlenmiş 55 bin dal çiçeği aynı gün içerisinde İngiltere’ye ulaştıracak. Küresel taşıyıcı, yas süreci boyunca 13 tona eşit olan 500 bin daldan fazla çiçeği ilk günkü tazeliğini koruyacak şekilde Londra’ya taşıyacak.

Güner Kızıl

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin