thy
thy
Advertisement

Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni kabin üniformaları 2 Eylül’den itibaren kullanılmaya başlanacak. Yeni üniformalar, 6 Ağustos’tan itibaren önce uzun menzilli hatlarda görev yapan kabin ekipleri tarafından giyilmeye başlanmıştı.

THY için özel olarak hazırlandı

Türk kültüründeki birçok klasik detaydan esinlenilerek ortaya çıkarılan yeni üniformaların tasarımı, Milano merkezli modacı Ettore Bilotta’ya ait. Türk Hava Yolları’na özel tasarlanan koleksiyondaki kumaş ve aksesuarların detaylarında yer alan “FLOW/AKIŞ” deseni, yerel zanaatkârların elinden çıkmış cam eşyalarda, seramiklerde ve yine hat sanatında çokça kullanılan klasik kıvrımların modern dokunuşlarla birleştirilmesi sonucunda oluşturuldu.

İstanbul Boğazı’ndaki akış ve hareketlerden de esinlenilen “FLOW/ AKIŞ” deseni aynı zamanda, Doğu ile Batı’nın kesişme noktası olan İstanbul’un sahip olduğu dinamik enerjiyi de sembolize ediyor.

Şapka, eldiven, elbise, çanta ve çeşitli aksesuarlardan oluşan yeni kabin üniformalarına renk olarak bayrak kırmızısı ve antrasit gri renkleri hâkim.

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin