Ana Sayfa Gündem Sağlık Bakanı Koca, kısıtlamaların ne zaman kalkacağını açıkladı

Sağlık Bakanı Koca, kısıtlamaların ne zaman kalkacağını açıkladı

Sağlık Bakanı Koca, kısıtlamaların ne zaman kalkacağını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Büyük bölümünü evlerinde geçirdiğimiz 1 ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Koca, sosyal medya hesabından yayımladığı videolu mesajda, manevi atmosferiyle insanları saran ramazan ayının sonuna geldiklerini belirtti.

“Büyük bölümünü evlerde geçirdiğimiz 1 ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulunan Koca, bayramın hesapsız ve tertemiz bir beklentinin vuslat anındaki huzurlu makamı olduğunu vurguladı.

Bayramı bayram yapanın, kardeşlik hukukunun, birlik ve beraberliğin en yüksek seviyede yaşanması olduğunu aktaran Koca, şunları kaydetti:

İlginizi Çekebilir
Yeni vaka sayısı yeniden bin 200'ün üzerine çıktı

“Salgın hastalık gölgesindeki üçüncü bayram”

“Bunun için bekleriz bayramları. Salgın hastalık gölgesindeki üçüncü bayramımızı yapacağız. Sevdiklerimizle daha candan ama mesafeli, el öpmeden idrak edeceğimiz üçüncü bayram. İnsana kalbiyle bakabilmeyi bilen sağlık çalışanlarımız hep görev başındaydı. Bayramda da nöbette olan sağlık çalışanlarımız, güvenlik görevlilerimiz olacak. Ailelerinden ayrı kalacaklar yine. Öncelikle onların bayramlarını tebrik etmek istiyorum. Doyasıya kucaklaşacağımız bayramların hasretiyle hepinizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
AB'de hangi ülkeler serbest dolaşımı aksatıyor?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

kırmızı

7 ülke daha kırmızı listede: Peki Türkiye?

7 ülke daha kırmızı listede: Peki Türkiye? Nüfusunun yüzde 50’sinden fazlası aşılanan İngiltere, 7 ülkeyi daha yüksek riskli ülkeler kategorisine aldı. Daha önce riski olarak...