Ana Sayfa Seyahat Havayolu Havaalanında yolcunun üzerinden 97 bin 510 Euro çıktı

Havaalanında yolcunun üzerinden 97 bin 510 Euro çıktı

Havaalanında yolcunun üzerinden 97 bin 510 Euro çıktı

Viyana Schwechat Havalimanı’nda yurt dışına çıkmak isteyen bir yolcunun üzerinden 97 bin 510 Euro çıktı. Gümrük memurlarının denetimlerine yakalanan yolcunun, Avusturya maliyesine 100 Bin Euro vergi borcu olduğu belirtiliyor.

Der Virgül’de yer alan bilgilere göre; 7 Mayıs 2021 Cuma günü öğleden sonra Viyana Schwechat Havalimanı’ndan Mısır’ın Kahire şehrine seyahat etmek isteyen bir yolcu, Viyana Havalimanı gümrük idaresinde kontrolden geçti. Yanında nakit para alıp almadığı sorulan yolcu ilk önce 3 bin Euro nakit parası olduğunu söyledi. Devam eden kontrolde yolcunun yanında 97 bin 510 Euro tespit edildi. Paralar yolcunun sırt çantasında ve el bagajında dört zarf içerisinde saklanmış halde bulundu.

100 bin Euro’ya yakın vergi borcu tespit edildi

Taşımacılık ve emlak sektöründe girişimci olduğu öğrenilen yolcu, bu paranın özel varlıklar ve üç şirketinin gelirleri olduğunu ve bu şirketlere mal satın almak istediğini beyan etti. Yapılan araştırma sonucu, Graz vergi dairesine 100 Bin Euro civarında vergi borcu olduğu ve düzenli olarak girdi vergisi indirimleri talep ettiği ortaya çıktı. Finans ve gümrük ofisleri arasındaki işbirliği sayesinde, vergi dairesinden vergi borcunun icra emri kısa sürede gümrük idaresine gönderildi. Graz vergi dairesinin direktifleri ve yasadışı para hareketlerine karşı mücadele yasası kapsamında, yolcunun nakit parasına el konuldu.

İlginizi Çekebilir
Almanya’da koronavirüs tedbirlerinin sertleştirilmesine protesto

5 bin 500 Euro cezası var

Yasalara göre; 10 bin Euro veya daha fazla nakit parası olan yolcular, ülke sınırı aşıldığında gümrükte kayıt yaptırmak zorundalar. Yurt dışına çıkan yolcuların, 10 Bin Euro ve daha fazla nakit parayı kayıt altına aldırmadıkları takdirde yasadışı para hareketlerine karşı mücadele yasası gereği, 5 bin 500 Euro para cezası kesiliyor.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'de parası olup bunu bildirmeyenler yandı!

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

elektrikli

Türkiye’de bir ilk: Dizelden dönüştürülmüş elektrikli otobüs üretildi

Türkiye’de bir ilk: Dizelden dönüştürülmüş elektrikli otobüs üretildi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent ulaşımında bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin dizelden dönüştürülmüş...