ucuza daire

Nasıl ucuza daire kiralarım?

Uygun fiyata daire kiralamak milyonlarca kişinin hayalidir. Her ay yüksek kira ödemek yerine ucuz bir dairede oturmayı kim istemez? Almanya’da yaşayanlar, eğer şartları yerine getiriyorlarsa oldukça uygun fiyatlı daireleri tutma şansına sahipler. “Konut Hak Belgesi” anlamına gelen, “Wohnberechtigungsschein” yani WBS, karşılıksız bir şekilde ve devlet desteği ile finanse edilmiş düşük tutarlı daire kiralayabilmek için ihtiyacınız olan belgenin adıdır.

Advertisement

Geliri yeterli olmayanlara

Geçinmek için kaynaklarınız yeterli değilse konut hak belgesi edinerek ev kiralamak sizler için en uygun seçenek olacaktır. Sizden sorumlu olan Konut Dairesini bulmak için ikamet ettiğiniz yerin adını ile birlikte Wohnungsamt kelimesini aratabilirsiniz.

WBS almak için neler gerekli?

Wohnberechtigungsschein alabilmek için oturum izniniz de önemli hususlar arasında sıralanmaktadır. Bu belgeyi edinebilmek için; Almanya’da asgari 1 yıl oturum izninizin olması gerekir. Bunun yanı sıra, kimlik kartı ya da pasaport ile ikamet izni ve evlilik sertifikası (evli iseniz), banka hesap dökümleri, ikametgâh belgesi ve maaş bordrosu gibi evrakları da ilgili birime teslim etmeniz gerekecektir.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin