tantuni

İstanbul: Skandal tantuni görüntüleri

İstanbul’da ünlü bir tantuni zinciri, skandal bir görüntüyle gündeme geldi. Bir çok yerde şubesi olan tantunicide çöpten toplanan malzemelerin tekrar müşteriye sunulduğu iddia edildi. Star TV’nin özel haber olarak kamuoyuna duyurduğu olay sosyal medyada kısa sürede büyük tepkilere neden oldu. Bir video kaydının delil olarak gösterildiği olayda işletmeci çalışanlarını azarlıyor ve her gün çok sayıda biberin müşteri tarafından yenmeyerek çöpe atıldığına dikkat çekiyor. Kişi bu biberlerin toplanmasını, yıkanmasını ve tekrar müşteriye sunulmasını talep ediyor.

Advertisement

Mekan sahibi iddiaları inkar ederken “Öyle bir talimat yok” derken, videoda ve ses kaydında açıkça bunları söylediği duyuluyor. Görüntülerde çalışanların biberleri çöpten topladığını görmek de mümkün. İşletmeci bu görüntüleri çalışanları eğitmek için, israfı önlemek için çektirdiğini söyleyerek kendisini savunuyor. Ancak işletmeye tepki o kadar büyük ki bir çok kişi bu savunmaya inanmıyor.

Müşteri uzak durmaya başladı

Haberin yayınlanması ve iddiaların yayılması üzerine normalde uzun kuyrukların oluştuğu mekâna artık pek müşterinin gitmediği de basında yer aldı.

biber

Ceza uygulandı

İddialar üzerine yetkili makamların harekete geçtiği ve olay ile ilgili inceleme başlattığı açıklandı. İşletmeye para cezası uygulanırken incelenmek üzere satılan et ve malzemelerden örnekler alındığı da belirtildi.

İşletmecinin çekilen görüntüleri diğer çalışanlara Whatsapp grubundan gönderdiği ve bu şekilde basının eline geçtiği belirtiliyor.

 

(A)

 

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin