ekmek

“Avrupa’da bir ekmek 2 Euro, Türkiye’de 30 TL”

Gazeteci Cem Küçük; “Avrupa’da bir ekmek 2 Euro, biz 30 TL’ye ekmek mi satıyoruz Türkiye’de? Bizde elektrik ve doğalgaz Avrupa’ya göre daha ucuz. Dünyanın hangi ülkesi elektriğin yüzde 74’ünü karşılıyor?” diye bir yorumda bulundu. Bu yorum tartışmalara neden oldu. Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, Habertürk kanalında yayınlanan Hülya Hökenek’in sunduğu “Enine Boyuna’’ programına konuk oldu.

Advertisement

Avrupa ile Türkiye’yi kıyasladı

Ekonomide yaşanan kriz ile alakalı çeşitli değerlendirmelerde bulunan Küçük, Avrupa ile Türkiye ekonomisini kıyasladı. Yaptığı kıyaslamada, Avrupa’da bir ekmeğin 2 Euro olduğunu ve Türkiye’de 30 TL’ye ekmeğin satılıp satılmadığını, Türkiye’deki doğalgaz ile elektriğin yüzde 74’ünün karşılandığını ve bunu başka hangi ülkenin yapabildiğini sordu.

Ersan Şen’den Küçük’e Tepki!

Almanya’da ekonomik sıkıntıların baş gösterdiğini aktarıp Avrupa ülkeleri ile Türkiye’yi kıyaslayan Küçük’e Prof. Dr. Ersan Şen’den tepki geldi. Şen; ‘’ Ekonomiden savunacağım diye her toplantı aynısını yapıyor. Farklı ülkenin topraklarını kıyaslayacağına bu ülkenin topraklarına gelsene, bu ülkenin insanlarının yaşadıklarına baksana, sokak senin bildiğin gibi değil’’ dedi.

(BK)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin