Ana Sayfa Seyahat Havayolu İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan “tam kapanma”nın Ramazan Bayramı’nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini yaşıyor.

İstanbul Havalimanı’nda bilet satış ve rezervasyon bölümlerinin yanı sıra dış ve iç hatlar geliş-gidiş bölümlerinde sakinlik göze çarparken, havalimanındaki hijyen timleri ile görevliler yolcu sayısı az olsa da sosyal mesafe ve maske uyarısı yapmayı ihmal etmiyor.

Bazı alanlar birleştirilerek yolcu hizmetleri tek bölümden sürdürülüyor.

Yoğunluk olmamasına rağmen havalimanının giriş bölümünden itibaren yolcular, İstanbul Havalimanı İşletmesi (İGA) ve yer hizmeti Turkish Ground Service (TGS) ekipleri tarafından seyahat öncesi işlemleri yapılarak uçağa yönlendiriliyor.

İlginizi Çekebilir
Almanya’da seçimi kazanırsa otoyollara hız sınırı getirecek

havalimanı

 “Eskiden bayram öncesinde buralarda tatlı bir telaş olurdu”

Sabiha Gökçen Havalimanı, tam kapanma nedeniyle sessizliğe bürünürken, sadece seyahat izin belgesi bulunan kişiler havalimanına geliyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi Kooperatifi çalışanı Mustafa Baş, bayram arifelerinde havalimanını sakin görmeye alışık olmadıklarını ifade ederek, “Bu süreç biraz hüzünlü geçiyor bizim için. Eskiden bayram öncesinde buralarda tatlı bir telaş olurdu, insanlar yakınlarıyla buluşurdu. İnşallah bir an önce salgın son bulur ve eski bayram hareketliliğimize kavuşuruz.” dedi.

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye'nin ilk “Sis Parkı” İstanbul’da açıldı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

test

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye'ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor? İngiltere'deki bazı test şirketlerinin 48 pounda mal olan Covid-19 PCR testi için tatilcilerden 399 pound aldığı iddia edildi....

İlginizi Çekebilir

Teknofest

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne çağrı

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde, İstanbul Yeni Havalimanı (İGA-İstanbul Grand Airport) yerleşkesinde gerçekleştirilecek. TEKNOFEST İSTANBUL kapsamında, toplumun her kesimine...