Ana Sayfa Aktuel Haberler Hollanda gevşemede ikinci aşamaya geçiyor

Hollanda gevşemede ikinci aşamaya geçiyor

Hollanda gevşemede ikinci aşamaya geçiyor

Koronavirüs salgınında üçüncü dalganın sonuna gelen Hollanda’dan gevşeme sinyali geldi. Açıklama yapan Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, ülke genelinde uygulanan önlemleri gevşetme planında ikinci aşamaya 19 Mayıs’ta geçileceğini duyurdu.

Günlük ağır hasta sayısı 250

Başbakan Mark Rutte, vaka sayılarının salgında üçüncü dalganın aşıldığının göstermesi durumunda birtakım önlemlerin kaldırılacağını söyledi. Ancak Rutte, salgının olumsuz seyretmesi halinde gevşeme planını durdurabilecekleri uyarısını da yaptı. Hastanelerdeki ağır hasta sayısının günlük 250 civarında olduğuna dikkat çeken Rutte bu rakamı yüzde 20 düşürmeyi beklediklerini de kaydetti.

İlginizi Çekebilir
Hastalık izni alıp gezenler 8 bin Euro ödeyecek

Sağlık Bakanı Hugo de Jonge ise yaz sezonunun başına kadar Hollandalıların üçte ikisini koronavirüse karşı aşılamayı hedeflediklerini belirtti.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye ile Sırbistan arasında aşı sertifikası yakında başlayacak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

seyahat

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası Belçika'da başkasına ait Kovid-19 test sonucuyla ülke dışına gitmek isteyen bir kişiye 1 yıl hapis cezası...

İlginizi Çekebilir

Bebeğinize birşey

Bebeğinize birşey olmaz demeyin, direkt muayene ettirin

Her insan bir çocuk sahibi olmak isterken tek bir şey ister. O da “Bebeğim sağlıklı olsun. “  Fakat bazen yeni doğan bebeklerde rahatsızlıklarla karşılaşılabilir....