İngiltere, uluslararası seyahat için ülkeleri 3 gruba ayırıyor

İngiltere, uluslararası seyahat için ülkeleri 3 gruba ayırıyor

Son dönemde artan aşılama oranı ile Koronavirüs vaka sayılarında gerileme olan İngiltere, Avrupa Birliği’nden ayrılsa da aşı pasaportu (Dijital Yeşil Geçiş) uygulamasına dahil olmaya hazırlanıyor. Sınırlardaki katı salgın tedbirlerini uygulamaya devam eden İngiltere’nin uluslararası seyahat için ülkeleri 3 gruba ayıracağı iddia edildi.

Times gazetesinin haberine göre; İngiliz hükümeti uluslararası seyahatte ülkeleri aşılama oranları dikkate alınarak kırmızı, sarı ve yeşil gruplara ayıracak. Kırmızı ülkelere seyahat yasaklanacak, sarı ülkelerden gelenler karantinaya girecek, yeşil ülkelerden gelenlere karantina zorunluluğu getirilmeyecek.

İlginizi Çekebilir
Bir ülke daha Türkiye'den dönenlere karantinayı kaldırıyor

Hangi ülkeler yeşil grupta yer alacak?

Hükümete yakın kaynaklar, tatil güzergahı ülkelerden Maldivler ve Malta’nın, ABD’yle birlikte ilk açılan yerler olacağını söylüyor. Gelecek ayın ortası itibarıyla nüfusunun yarısından çoğuna ikinci doz aşıyı vuracak İsrail’in de çok büyük ihtimalle yeşil ülkeler arasında olacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir
Ülkede son 5 ayın en yüksek ölüm sayısı görüldü

Yeşil ülkelerden dönenlerin yolculuktan 72 saat önce Koronavirüs testi yaptırmaları ve dönüşlerinde de iki test daha yaptırmalarının şart koşulacağı vurgulanıyor ancak karantina uygulanmayacak.

Uluslararası seyahat izni ne zaman çıkacak?

Ancak İngiliz bakanlar, uluslararası seyahatin en az bir yıl daha kısıtlanacağını düşünüyor. Uluslararası seyahatin nasıl düzenleneceği konusunda henüz bir karar verilmese de bakanlar ülke dışına seyahate yönelik yasağın büyük ihtimalle Temmuz’da da kaldırılmayacağını öngörüyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson önceki açıklamasında yüksek aşılama oranlarını yakalayan ve kaygı yaratan varyant bildirmeyen ülkelerin gidilebilecek ilk ülkeler olacağını belirtmişti.

İlginizi Çekebilir
İtalya'da günlük vaka sayısı yeniden 1000'in üzerine çıktı

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

iş

Avusturya’da iş çok işçi yok

Avusturya’da iş çok işçi yok Avusturya’daki iş ve işçi bulma kurumuna göre, ülkedeki çok sayıdaki işletme işçi ararken, birçok pozisyon başvuru gelmemesi nedeniyle boş kalıyor....

Çok Okunanlar

HES

HES uygulamasına yeni özellik: Yurtdışı seyahatlerinde kolaylık sağlayacak

HES uygulamasına yeni özellik: Yurtdışı seyahatlerinde kolaylık sağlayacak Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına, Kovid-19 aşılarının hangi ülkelerde geçerli olduğuna ilişkin yeni bir alan...

Önerilen

yoğurt

Yoğurt tüketimi yüksek tansiyonu düşürüyor

Yoğurt tüketimi yüksek tansiyonu düşürüyor Bilim insanları, yoğurt tüketiminin yüksek tansiyonu düşürdüğünü belirledi. ABD'deki Maine Üniversitesi ile Avustralya'daki Güney Avustralya Üniversitesinde görevli bilim insanları, yoğurt...