kimlik

Gurbetçileri kimlik numarası ile dolandırıyorlar

E- devlete getirilen yeni uygulama ile birlikte kötü niyetli kişilerin eline geçen Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına getirilebilecek kısıtlama ile artık sizlerde güvende hissedebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranıza getirdiğiniz kısıtlama sayesinde art niyetli kişiler, TC kimlik numaranızı bilseler dahi ne sizi bir şirkete ortak edebilir ne de sizin adınıza bir şirket açabilir. Yurtdışında yaşayan Türklerin bu gibi takibi sıklık ile yapmamasından dolayı hedef haline gelmeleri bilinen bir durum olmak ile birlikte, uygulayacağınız birkaç adım sayesinde TC kimlik numaranızı kısıtlayabilirsiniz.

İşte atacağınız adımlar;

  • Öncelikle E-devlete giriş yapıyorsunuz.resim
  • Sizleri karşılayan sayfaya ‘’Ticaret Bakanlığı’’ yazarak altta yazan yere tıklıyorsunuz.

blank

  • Bahsi geçen yere tıkladıktan sonra Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS) yazan yere tıklıyorsunuz.

blank

  • Karşınıza gelen sayfada sağ üstte ‘’yeni başvuru’’ alanına tıklayıp, gerekli alanları doldurmanızın ardından kısıtlama talebiniz alınmış oluyor.

blank

Talebinizin onaylanmasının ardından kısıtlama işleminiz gerçekleşmiş oluyor ve bu sayede kötü niyetli kişiler ile karşılaşmak zorunda kalmadan kendinizi korumaya alabiliyorsunuz.

(BK)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin