Reklam

Ana Sayfa Memleketim Festival / Etkinlik Gaziantep'te nostaljik arabalı sinema günleri

Gaziantep’te nostaljik arabalı sinema günleri

Gaziantep’te nostaljik arabalı sinema günleri

Koronavirüs salgınında girilen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kültür sanat etkinliklerini başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Arabalı Sinema Günleri” düzenliyor.

Her gün farklı bir filmin gösterileceği “Arabalı Sinema Günleri” hem vatandaşları eski günlere götürecek hem de araba içlerinde dahil sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyum sağlanacak.

Gaziantep’teki Hitit Kültür Kapısı ve Alleben Göleti’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 03 – 08 Temmuz tarihleri arasında nostaljik film keyfi yaşanacak.

Kontrollü normalleşme sürecinde film keyfi açık alanlara taşındı

Hitit Kültür Kapısı’nda 03 Temmuz’da Aşk Tesadüfleri Sever, 04 Temmuz’da Selvi Boylum Al Yazmalım, 05 Temmuz’da ise Sarıkamış Çocukları filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Alleben Göleti 1 Nolu otoparkında ise 06 Temmuz’da 7’nci Koğuştaki Mucize, 07 Temmuz’da Anadolu Kartalları, 08 Temmuz’da Bayi Toplantısı’nın gösterimi yapılacak.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'de günlük vaka sayısı yeniden 20 bini aştı

Arabalı Sinema Günleri’nde binek araçlarla katılım şart koşulurken, minibüs, kamyonet tarzı araçlar görüşü engelleyeceği için alana alınmayacak. Etkinlik alanında maske takımı zorunlu olacak, araçlarda en fazla 3 kişi bulunacak. Alanda Arabalardan çıkılmayacak, film arası verilmeyecek. Büyükşehir Belediyesi, etkinliğe katılanlara ikram servisinde bulunacak. Ziyaretçiler alandaki dev ekrandan filmi izlerken, arabanın radyosundan verilen frekansla sesini dinleyebilecek. Katılmak isteyenler https://arabalisinema.gaziantep.bel.tr internet adresinden rezervasyon yaptırabilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

pandemi

Pandemi döneminde Almanya’da yazlık fiyatları arttı

Pandemi döneminde Almanya’da yazlık fiyatları arttı Genel olarak kiraların yüksekliğinden sıkça şikayet edilen Almanya’da, pandemi döneminde yazlık fiyatları da etkilendi. Pandemi nedeniyle otele gitmekten çekinen...

İlginizi Çekebilir

Sırbistan,Niş,Bulgar

Sırbistan otoyolu 2018 Sılayolu sezonuna yetişecek mi?

Sırbistan'da Niş şehri ile Bulgar sınırı arasındaki otoyol çalışması ne zaman bitecek? Detaylar haberde... Karayolundan Türkiye'ye seyahat edenlerin yakından tanıdığı Sırbistan'ın Pirot bölgesindeki otoyol yapımı...