“Fazla bagaj parası vermeyeyim” derken başına büyük bela açtı

2003
bagaj

Tatil

“Fazla bagaj parası vermeyeyim” derken başına büyük bela açtı

Uçakla yolculuk yapanların en büyük endişesi, yanlarındaki bagajların ağır gelmesi ve ek ücret ödemek zorunda kalmaları. Evde bavullarının ağırlığını kontrol etmeyenler havalimanında check in işlemleri öncesi tedirginlik yaşıyorlar. Almanya’da bir yolcu tam da bu nedenle başına büyük bela açtı. Stuttgart Havalimanı’nda Terminal 3 binasında bagajını check in gişesine vermeye hazırlanan yolcu, yanındaki yükün ağır geleceğini anladı. İçinde un, şeker ve kabartma tozundan oluşan bir karışım bulunan 8 plastik şişe ile yolculuk yapan yolcu, şişeleri check in öncesi çöpe attı.

Terminal binası kapatıldı

Önceki akşam içinde beyaz bir toz olan şişeleri fark edenler ise polise haber verdiler. İlk bakışta tozun ne olduğu anlaşılamadığı için tehlikeli olabileceği düşünüldü. Terminal binasında bir de sahipsiz bir çanta bulununca şüpheler iyice arttı ve havalimanının bir kısmı yolculara kapatıldı. Hatta metro seferleri de durdurudu. güvenlik güçleri herhangi bir tehlikeyi önlemek için geniş bir güvenlik çemberi oluşturdu.

İlginizi Çekebilir
Sigortasını değiştiren yüzlerce Euro daha az ödeyecek

Yapılan incelemede tozun zararsız olduğu anlaşıldı. Şişeleri bırakanın ise 61 yaşındaki bir yolcu olduğu tespit edildi. Sahipsiz çantanın kime ait olduğu ise anlaşılamadı. Gece yarısına doğru alarm sona erdi ve terminal binası kullanıma açıldı. Yetkililer, 61 yaşındaki yolcu hakkında yasal işlem başlattılar. Güvenlik güçleri ve itfaiyeyi alarma geçiren olayda nedeniyle kendisinin para cezası alabileceği de belirtildi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin