Erciyes

Erciyes, Avrupa’daki kayak merkezleri ile yarışıyor

Koronavirüs salgını sürecinde Güvenli Kayak Merkezi Sertifikası alan Erciyes Kayak Merkezi, adını dünyada duyurmaya devam ediyor. 2021’in En İyi Kayak Merkezleri yarışmasının ilk turunda İtalya’daki kayak merkezi Alpe Lusia’yı eleyen Erciyes, ikinci turda yine İtalya’dan Zinnen Dolomites ile yarışacak.

5 ülkede 16 kayak merkezi katılıyor

Her sezon ağırladığı on binlerce yabancı turist ile global bir merkez konumuna gelen Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın en saygın kayak sitelerinden go4ski.com’un her yıl Avrupa’daki seçkin kayak merkezleri arasında düzenlediği “2021 The Best Ski Resort of the World” yarışmasına katıldı. Türkiye’den tek katılımcı olan Erciyes, İtalya, İsviçre, Avusturya ve Norveç’ten 15 kayak merkezi ile çekişmeli bir yarışa girdi.

Erciyes

İkinci turda rakip İtalyan Zinnen Dolomites

Sosyal medya ağı üzerinden online düzenlenen yarışmanın ilk raundunda İtalya’daki kayak merkezi Alpe Lusia’yı eleyerek ikinci raunda geçen Erciyes Kayak Merkezi şimdi de Zinnen Dolomites ile 11 ve 12 Ocak’ta karşılaşacak. Go4ski.com’un Facebook ve Instagram hesapları üzerinden gerçekleşecek oylama iki gün sürecek. İkinci etapta Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nin yanı sıra Valmalenco, Val Gardena, San Martino di Castrozza, Zinnen Dolomites, Alta Badia, Valdi Fassa ve Pontedilegno-Tonale gibi dünya çapındaki merkezler oylanacak.

Erciyes

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin