görevli

Çocukları döven görevli ”Bir anlık öfke” dedi

İstanbul’un Esenler ilçesindeki özel erkek yurdundaki bir görevli, masada oturan öğrencilere şiddet uyguladı. Çocukların kafalarına sert bir şekilde vuran görevli gözaltına alınırken, İstanbul Valiliği‘nden yapılan açıklamada ise, “Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz” denildi.

Advertisement

İstanbul’un Esenler ilçesinde özel bir erkek yurdunda görevli bir kişi, masanın etrafında toplanan öğrencileri dövdü. Görevli, azarladığı öğrencilerin kafalarına sert şekilde yumruklar attı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından görevliye büyük tepki yağdı. Dayakçı görevli gözaltına alınırken, İstanbul Valiliğinden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

İstanbul Valiliği: “Bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz”

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, “Basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer alan; Esenler İlçemizdeki özel bir erkek öğrenci yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan yurt görevlisi, başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmıştır. Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Görevli, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi

Görevlinin azarladığı öğrencilerin kafalarına sert şekilde yumruklar attığına dair görüntülerin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan dayakçı görevlinin polisteki sorgusu tamamlandı. Sorgusu tamamlanan zanlı A.E. (27), adliyeye sevk edildi. Öte yandan yapılan araştırmada olayın 17 Mart’ta gerçekleştiği ve yurt görevlilerinin 18 Mart’ta şahsın işine son verdikleri belirlendi. Adliyeye sevk edilen görevli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli A.E. ortaya çıkan ifadesinde, “Bir anlık öfke ile sessizliği sağlamak için çocukların kafalarına elimle tokat attım. Yaptığımdan dolayı pişmanım” dedi.

(İHA)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin