türkiye

Türkiye’ye uçacaklara kötü haber

Almanya‘da havalimanlarındaki güvenlik personelinin daha yüksek maaş alabilmek için sürdürdüğü mücadelede hala bir sonuca varılamadı. Verdi sendikasının çağrısı üzerine geçtiğimiz günlerde grev kararı alan güvenlikçiler, büyük havalimanlarında çok sayıda uçuşun iptaline veya ertelenmesine neden olmuştu. Geçtiğimiz günlerde bu sebeple binlerce kişi mağdur oldu. Olumsuz etkilenenler arasında Türkiye yolcuları da vardı.

Advertisement

Yeni grevler olacak

Sendikadan yapılan açıklamaya göre işverenlerle yapılan görüşmelerden yine istenen sonuç çıkmadı. Durum böyle olunca sendika yeni grevlerin süreceği sinyalini verdi. Bu gerçekleşirse yakın dönemde yine çok sayıda uçuşun iptali söz konusu. Özellikle yaklaşan Paskalya tatilinde aralarında Türkiye uçuşlarının da olduğu bir çok seferin iptali söz konusu.

Okullar tatile girecek

Son yapılan grev nedeniyle 700’den fazla uçuş iptal olurken 100 binden fazla yolcu olumsuz etkilenmişti. Sendika, okulların tatile gireceği Paskalya’da yeni görüşmelerin yapılacağını duyurdu. Bu zam görüşmelerinden bir sonuç çıkmazsa 7 Nisan 2022’de grev başlayabilir. Almanya’da okulların 4 Nisan’da tatile gireceği eyaletler Schleswig Holstein, Bremen ve Aşağı Saksonya.

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin