Çamlıca Kulesi’nde sona gelindi

698
Çamlıca

Tatil

Çamlıca Kulesi’nde sona gelindi

Avrupa’nın en yüksek kulesi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Kulesi projesinde sona gelindi. Çamlıca Kulesi’ni ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son rötuşları yapılan kulenin kısa zamanda vatandaşlara açılacağını söyledi.

Yüz tane radyonun aynı anda tek kuleden yayın yapacak

İstanbul’un ve Türkiye’nin çok önemli bir esere çok yakın bir zamanda sahip olacağını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Bugün Çamlıca’dayız. Çok önemli bir esere daha sahip olacağız. İşlemler tamamlandı. Son rötuşlar yapılıyor. Avrupa’nın en yüksek kulesini inşa ettik. Türk mühendislerinin, Türk gençlerinin eseri olarak tüm dünyaya hizmet edecek. Eylül ayı itibarıyla yüz radyo artık aynı anda yayın yapabilecek. Çamlıca Kulesi, yüz tane radyonun aynı anda yayın yaptığı tek kule olarak dünyada bir ilk de olacak. İnşallah en kısa zamanda vatandaşımızla, tüm dünyayla bu kuleyi buluşturacağız.” dedi.

İlginizi Çekebilir
İstanbul’da “Silahtarağa Tüneli” açıldı

Seyir terasından tüm İstanbul’u izlemek mümkün olacak

Yüksekliği 369 metre olan Çamlıca Kulesi’nin deniz kotundan yüksekliği ise 580 metre. Kulede seyir terasları ve dinlenme katları bulunuyor. Panoramik bir kule olan Çamlıca Kulesi’nin seyir terasından İstanbul’un her yanı rahat bir şekilde görülebiliyor. Topkapı Sarayı, Sultanahmet gibi İstanbul’un birçok önemli eserlerinin izlenebildiği Çamlıca Kulesi bu yıl İstanbul turizmine kazandırılacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin