Türkiye’de kaç kişi Koronavirüs aşısı oldu?

147
koronavirüs

Tatil

Türkiye’de kaç kişi Koronavirüs aşısı oldu?

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun belirlediği aşılama programını sürdüren Sağlık Bakanlığı 1. aşılamayı tamamlamaya çok yaklaştı. Aşılamanın mesai saatleri dışında ve hafta sonu da hastanelerden randevu alarak ücretsiz olarak yaptırıldığı Türkiye’de şimdiye kadar 7 milyon 76 bin 97 vatandaşa Koronavirüs aşısı uygulandı. 1. doz aşı olanların sayısı 5 milyon 945 bin 685’e ulaşırken, 2. doz aşısı yapılanların sayısı 1 milyon 130 bin 412’yi buldu.

Türkiye aşılamada dünyada 7. sırada

Dünyada aşılama çalışmaları 75 gün önce başladı ve şimdiye kadar 200 milyondan fazla kişi Koronavirüs aşısı oldu. Aşılama programına 14 Ocak 2021’de başlanan Türkiye, aşıladığı kişi sayısıyla dünyada en çok aşı yapılan yedinci ülke oldu.

İlginizi Çekebilir
Bu kurallara uymayan sürücülerin araçları çekilebilecek

Bazı illerde belirgin vaka artışı var

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı verilerini sosyal medyadan paylaştı. Bakan Koca, “Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız.” mesajını verdi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin