asgari ücrete

Asgari ücrete ikinci zam kapıda!

Bu yılın Temmuz ayı içerisinde asgari ücrete gelecek ikinci zam haberi gündeme bomba gibi düştü. Günümüz mevzuatı gereği yılda bir defa yapılan zamda, enflasyonun sürekli artış göstermesi, ikinci bir zam yapılır mı sorularını akıllara getirdi. Peki, Temmuz ayında bir artış yapılacak mı?

Advertisement

Cahit Özkan: ‘Gereği ne ise o yapılır’

Artış konusu ile alakalı TBMM Başkanvekili Cahit Özkan’dan açıklama geldi. Açıklamaya göre Özkan, milletin menfaatinin her daim korunacağı ve gereği ne ise onun yapılacağı detaylarına yer verdi. ‘Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz’ şeklinde sözlerine devam eden Özkan, vatandaşın gelirinde artışa gidecek yollar ve kararların gözden geçirileceğini de ekledi.

Asgari ücrete gelecek zam, 850 TL olabilir

Uzmanlar, 2022 yılında enflasyonu tetikleyen savaş ile enerji ve gıda krizleri gibi etkenler neticesinde asgari ücrete yarıyıl zammı beklentisinin arttığını, yapılacak artışın bugünkü projeksiyonlara göre yüzde 20 civarında olacağını bunun da 850 TL’ye denk geldiğini söyledi.

Haziran ayında müjde geliyor!

TBMM Tarım Komisyonu Üyesi Abdullah Doğru, hızla artış gösteren gübre ve mazot maliyetlerinin altında çiftçilerin ezdirilmeyeceğini ve her kesimi kapsayan bir takım müjdelerin Haziran ayında duyurulacağını söyledi.

(BK) 

 

Advertisement

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin