Almanya’nın bu eyaletinde FFP2 maske zorunluluğu getirildi

6
Bavyera

Tatil

Almanya’nın bu eyaletinde FFP2 maske zorunluluğu getirildi

Almanya’da alınan koronavirüs önlemlerine rağmen vakalar artmaya devam ediyor. Eyaletlerde alınan önlemlere ek olarak yeni tedbirler de alınıyor. Almanya’nın Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, Eyalet Meclisi’nde düzenlenen kabine toplantısının ardından koronavirüs önlemleriyle ilgili yeni kararları açıkladı. Söder, Almanya’nın Bavyera eyaletinde 18 Ocak tarihi itibariyle toplu taşıma araçlarında ve alışverişte “FFP2” tipi maske takma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Bu maskeler hem kişiyi hem de çevreyi koruyor

Halkın kullandığı diğer maskelerin sadece başkalarını korumak için kullanıldığına dikkat çeken Söder, FFP2 maskelerinin çevredeki insanların yanı sıra kullanıcının kendisini de koruduğunu belirtti. Öte yandan Almanya’da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında Kasım ayında alınan kısıtlamalarda 31 Ocak’a kadar uzatılmıştı. Ülkede, alınan en önemli kararlardan biri de korona virüsün çok aktif olduğu yerlerde zorunlu olmadıkça seyahat sınırının 15 kilometre ile sınırlandırılmıştı.

İlginizi Çekebilir
Almanya tam 30 yıl sonra uyandı: "Türk çocuğunun katili yabancı düşmanları olabilir"

Daha etkili bir filtreye sahip olduğu için daha iyi koruma sağlayan FFP2 maskeleri, normal bez maskeye göre daha pahalı. Salgın başladığında piyasada FFP2 ve FFP3 maskesi bulmak çok zordu. Geçtiğimiz aylarda bu açık kapatıldı. Ancak şimdi Bavyera’daki karar ile birlikte bu maskeye olan rağbet artacağından piyasada yine sıkıntı yaşanabileceği belirtiliyor.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin