Almanya’da sınır kontrolleri arttı

231
sınır

Tatil

Almanya’da sınır kontrolleri arttı

Geçtiğimiz günlerde Almanya, Avusturya’nın Tirol bölgesi ile Çekya’da, ortaya çıkan yeni mutasyon vakaları nedeniyle yüksek riskli bölgeler listesine alındığını duyurmuştu. Alman yetkililer, Pazar gününden bu bölgeden geleceklere sınırda sıkı kontroller uygulayamaya başladı. T.C. Prag Büyükelçiliği Almanya’ya girişlerde alınan yeni düzenlemeyi duyurdu.

Bu sınırdaki kontroller arttı

– 14 Şubat saat 00.00 itibariyle Almanya Çek Cumhuriyeti’ni “endişe verici varyant bölgesi” olarak sınıflandırmış olup, sınır kontrollerini buna göre gerçekleştirecektir.

– Çekya’dan Almanya’ya girişler sınırlı sayıda yolcu grubu için (taşımacılık personeli veya sınır aşan işçiler -diğer ülkelere Almanya üzerinden transit geçenler hariç- gibi), maksimum 48 saat önce yapılmış negatif PCR ya da antijen testi ibraz etmek koşuluyla mümkün olabilecektir. Negatif test ibraz etme zorunluluğu ulaştırma personeli dâhil Çekya’dan transit geçen kişiler için de geçerli olacaktır.

İlginizi Çekebilir
İpsala Gümrük Kapısı’nı kullanacaklar dikkat!

– Bu şartlar altında trafikte aksamalar olmamasını teminen Çekya’ya girişler de yeniden düzenlenmiştir. Buna göre, Çekya’dan transit geçerek Almanya’ya giden taşımacılık personeli, Çekya’ya girişleri sırasında maksimum 36 saat önce yapılmış negatif PCR veya antijen testi ibraz etmek zorundadır. Bu koşulun yerine getirildiğinin denetlenmesini teminen sınırdaki polis kontrolü artırılacaktır.

– Bu bağlamda, Almanya’ya Çekya üzerinden taşımacılık yapan şirketlerden, Çekya’ya giriş ve çıkışlarda meydana gelebilecek trafik sıkışıklıklarını dikkate almaları istenmektedir.

– Almanya’ya Çekya üzerinden gitmek isteyen üçüncü ülke vatandaşları, anılan ülkeye girmeleri mümkün olmayacağından, bu seyahat planını değiştirmeye davet edilmektedir.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin