Ana Sayfa Aktuel Haberler Almanya’da pandemi yardımlarının süresi uzatıldı ve miktarı artırıldı

Almanya’da pandemi yardımlarının süresi uzatıldı ve miktarı artırıldı

Almanya’da pandemi yardımlarının süresi uzatıldı ve miktarı artırıldı

Almanya’da pandemi dönemi desteklerinin görüşüldüğü toplantıdan, yardımların 3 ay daha devam etmesi kararı çıktı. Toplantı sonrası Maliye Bakanı Olaf Scholz’un yaptığı açıklamaya göre salgından etkilenen işletmelere ve serbest çalışanlara yapılan yardımlar üç ay süreyle uzatılacak. DW Türkçe’nin haberine göre yardımların Eylül sonuna kadar uzatılmasının yanı sıra, yapılacak yardımların miktar ve sınırlarında da değişikliklere gidildi. Toplantı sonrası yaptığı açıklamada Alman ekonomisinin salgın döneminde diğer ülkelere kıyasla daha iyi bir performans sergilemesini verilen mali yardımlara bağlayan Scholz, salgın hafiflese de işletmeler ve çalışanlar üzerindeki etkisinin devam etmesi sebebiyle yardımlara devam etme kararının alındığını belirtti.

İlginizi Çekebilir
Doğal yaşam parkına koronavirüs kilidi

Yardım üst sınırı yükseltildi

Yapılan yeni değişikliklerle beraber şirket başına üst sınır 12 milyon Euro’dan 52 milyon Euro’ya çıkarılır iken, serbest çalışanlara ayrılan yardım miktarı da yükseltildi. Toplantıda ayrıca şirketlerin işten çıkardıkları çalışanlarını yeniden işe alması için teşvik edilmesi amacıyla, kısa çalışma desteği hakkında yeni istisnaların getirilmesi kararı da alındı.

DW Türkçe’nin Alman Ekonomi Bakanlığı verilerine dayandırdığı haberinde salgın başından beri Almanya’da 105 milyar Euro’dan fazla ekonomik destek sağlandığı ifade edilirken, kısa çalışma ödenekleri için ise şu ana kadar 32 milyar Euro sağlandığı belirtildi.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
SunExpress’ten yolculara kolaylık: İşlemleri temassız yapma imkânı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

tarla

Gurbetçiye memleketinde tarla şoku

Gurbetçiye memleketinde tarla şoku Almanya'da yaşayan Türk vatandaşı Ahmet Y., yaz tatili için memleketi Bursa'ya geldi. Bursa'nın İnegöl ilçesindeki tarlasını merak eden Ahmet Y., arazinin...

İlginizi Çekebilir

Bulgaristan

Bulgaristan’dan geçen sılayolu sürücülerinin şikayetleri bitmiyor

Türkiye’ye otomobille seyahat edenlerin bu yıl da en çok şikayet ettikleri konuların başında Bulgaristan geliyor. Sürücülerin en çok sıkıntı yaşadığı yer Bulgar / Türkiye...