Ana Sayfa Seyahat Havayolu Almanya'da havalimanında test yaptıracaklar dikkat

Almanya’da havalimanında test yaptıracaklar dikkat

Almanya’da havalimanında test yaptıracaklar dikkat

Almanya, riskli ülkelerden uçakla ülkeye dönenleri havalimanlarında test ettirmeye başladı. Bunlar arasında Türkiye de var. Bu şimdilik gönüllü ancak önümüzdeki haftadan itibaren zorunlu hale gelecek. Yani her yolcu havalimanındaki test merkezine gidip test yaptırmak zorunda olacak. Testler ücretsiz. Türkiye’de test yaptırıp gelenler ise bundan muaf olacak. Şu an Almanya’da hemen hemen her havalimanında bu imkan sunuluyor. Olmayanlar da en geç önümüzdeki hafta uygulamaya başlamış olacak.

Evde beklemek zorundasınız

Ancak yolcuların bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Alman havalimanında yapılan testin sonucu hemen yolcuya verilemiyor. Bilginin cep telefonununa gelmesi uzun da sürebilir. Örneğin Bremen’de yetkililer, en geç 2 gün içinde sonucun açıklanacağını belirtiyorlar. Peki yolcu iki gün boyunca ne yapacak? Kurallara göre evde karantinada kalmak zorunda. Kişi ancak test sonucunu öğrendikten sonra karantinadan kurtuluyor.

İlginizi Çekebilir
Yiyecek içecek menüleri online oldu

Türkiye’de yaptırabilirsiniz

Bu durumda Türkiye’den Almanya’ya uçup ertesi günü işe başlamayı planlayanlar sıkıntı yaşayacaktır. Bunun önüne geçmek için en mantıklısı testi Türkiye’de son 48 saat içinde yaptırıp öyle Almanya’ya gelmek.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Yiyecek içecek menüleri online oldu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Dış hat

Dış hat uçuşları ardı ardına iptal ediliyor

Dış hat uçuşları ardı ardına iptal ediliyor Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısının 1 Temmuz'a uzatılması planlanan dış hat uçuşlarına olumsuz yansıdı. Günlerdir "Acaba uçuşum iptal olacak...