Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Alman filozof Habermas, Şeyh Zayed Kitap Ödülü'nü kabul etmeyecek

Alman filozof Habermas, Şeyh Zayed Kitap Ödülü’nü kabul etmeyecek

Alman filozof Habermas, Şeyh Zayed Kitap Ödülü’nü kabul etmeyecek

Almanya’nın tanınmış filozoflarından Jürgen Habermas, Birleşik Arap Emirlikleri’nin verdiği Şeyh Zayed Kitap Ödülü’nü kabul etmeyeceğini açıkladı. Daha önce ödülü kabul edeceğini dile getiren ancak Alman medyasından gelen tepkiler sonrası geri adım atan Habermas, bu kez ödülü kabul etmeyeceğini ifade etti.

“Yılın Kültürel Kişiliği” ödülüne layık görülmüştü

Jürgen H. Spiegel dergisine gönderdiği açıklamada, “Bu yılki Şeyh Zayed Kitap Ödülü’nü kabul edeceğimi açıklamıştım. Bu yanlış bir karardı, burada kararımı düzeltiyorum. Bu ödülü veren kuruluşla oradaki mevcut siyasi sistemin çok yakın ilişkileri olduğu konusunda net bir düşünceye sahip olmamıştım.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
Salgında yeni vaka sayısı son günlerdeki ortalamasında

Jürgen Habermas “Yılın Kültürel Kişiliği” ödülüne layık görülmüştü. 225 bin avro değerindeki ödülün 23 Mayıs’ta Abu Dabi’de verilmesi planlanıyordu.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Bakanları uçakta beklettiler

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

vaka

Son 3 günde vaka sayısı en çok artan şehirler hangileri?

Son 3 günde vaka sayısı en çok artan şehirler hangileri? Koronavirüs salgınında yeni vaka sayısını indirmekte zorlanan Türkiye'de salgında hayatını kaybeden 65 yaş altı hasta...