Ana Sayfa Aktuel Haberler Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor

Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor

Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor

Türkiye’de Koronavirüs salgınının en önemli göstergelerinden olan ağır hasta sayısının yükselişi sürerken, hastane yatışlarında azalma görüldü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından kamuoyuna duyurulan günlük rakamlara göre; 11 Ağustos’ta 61 bin 716 test uygulandı, bin 183 yeni vakaya rastlandı. 15 hasta hayatını kaybetti, bin 185 kişi iyileşti. Toplamda 5 milyon 387 bin 751 teste ulaşılan ülkedeki vaka sayısı 243 bin 180’e çıktı. 5 bin 873 canın kaybedildiği salgında şu anda zatürre oranı yüzde 8,2, ağır hasta sayısı da 617. 226 bin 155 hasta ise sağlığına kavuştu.

İlginizi Çekebilir
THY: Uçaklarda yan koltuk boş olacak mı?

Son 3 gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk 5 il

Bakan Koca, günlük verileri paylaşırken şunları da söyledi: “Son 3 gündür hastaneye yatışlarda yüzde 32 azalma var. Fakat sürecin en önemli göstergelerinden biri olan ağır hasta sayısında artış devam ediyor. Son 3 gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa.”

koronavirüs

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Köpekten insana geçebilen koronavirüs türü bulundu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

test

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye'ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor? İngiltere'deki bazı test şirketlerinin 48 pounda mal olan Covid-19 PCR testi için tatilcilerden 399 pound aldığı iddia edildi....

İlginizi Çekebilir

Otoyol ücreti turizmi vuracak mı?

Almanya‘da 2016‘da yürürlüğe girecek olan otoyol ücreti ile ilgili kargaşa devam ediyor. Turizm sektörü, alıncak ücretlerin turistleri kaçıracağı uyarısında bulunuyor. Avrupa’da çok az ülkede otoyolların...