gurbetçi

24 yaşındaki gurbetçi, çalıştığı fabrikada feci şekilde can verdi!

İsviçre’de yaşayan 24 yaşındaki gurbetçi Erhan Aşma, çalıştığı fabrikada silindir makinasına kapılarak feci şekilde hayatını kaybetti. Babası ile aynı fabrikada çalışan gurbetçi Aşma, her zaman yaptığı gibi boya kaplama makinasını çalıştırdı ancak tespit edilemeyen bir sebeple, silindir makinasına tüm vücudunu kaptırdı.

Advertisement

Baba ambulansa alınmadı

30 yıldan uzun zamandır aynı fabrikada çalışan ve oğluna da işi kendisinin öğrettiğini söyleyen baba, oğlunun makinayı çalıştırmayı çok iyi bildiğini ifade etti.

Artı33’te yer alan habere göre muhtemel olarak önce elleri sonra kollarını makinaya kaptıran genç gurbetçinin vücudunu kurtaramadığını düşünen baba, kaza anında evde olduğunu söyledi. Fabrikada bir kaza meydana geldiğini ve oğlunun ağır yaralandığına dair telefon alan babanın, olay yerine geldiğinde ambulansa bindirilmesine izin verilmedi.

Makinada herhangi bir soruna rastlanılmadı

Fabrika yetkilileri, makine sisteminin güncellendiğini, kazadan sonra makinada herhangi kusur bulunmadığını ve yeniden çalıştırılması için onay verildiğine dair yazılı açıklama bulundu. Acılı baba, şirketin kendisi için ev gibi olduğunu ve orada çok şey yaşadığını, şirket sayesinde çocuklarını doyurabildiğini, ancak oğlundan sonra iş yerinde çalışmaya devam edemeyeceğini ifade etti. Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

(BK)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin