Facebook
Advertisement

Facebook ve Instagram Avrupa’da kapatılıyor mu?

Facebook geçtiğimiz günlerde şirket asını Meta olarak değiştirmişti. Bu çatı altında faaliyet gösteren Facebook ile Instagram’ın Avrupa Birliği ülkeleri için kapatılabileceği gündemde.

Ülkenin mali otoritesi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan yıllık raporda, yeni bir çerçevenin kabul edilmemesi durumunda Avrupa’dan uzaklaşmak durumunda kalınacağına dair detaylara yer verildi. Bahsi geçen sorunun, daha önce Facebook olarak bilinen çatı şirket Meta’nın, Avrupa’da yaşayan kişilerin verilerini ABD merkezli sunuculara aktarılıp depolanmasını ve işlenmesini engelleyen Avrupa Birliği veri düzenlemeleri ile alakalı olduğunu belirtti.

Ya veriler ya Facebook!

En son haber sitesinde yer alan habere göre Meta, yapmış olduğu açıklamada, ülkeler arası verilerin işlenmesinin reklam ile iş hedeflerini yönetebilme sürecinde oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Faaliyet gösterdiği ülkeler arasında veri aktarımı yapamamanın hizmet sağlama yeteneği ile şeklini ya da reklamları hedefleme yeteneğini olumsuz etkileyeceğini düşünen Meta, anlaşmaya varılamadığı takdirde Avrupa’da İnstagram ile Facebook dâhil olmak üzere önemli hizmet ile ürünlerin bazılarının sunulmayacağını açıkladı. Henüz bir anlaşmaya varılmadığı bilinmek ile birlikte süreç ile alakalı görüşmeler devam ediyor. Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

(BK)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin