Zeynep

‘Zeynep’ fırtınası gitti ‘Antonia’ yolda!

Almanya’da “Zeynep” olarak adlandırılan ve tüm Avrupa’yı etkisi altına alan Eunice Fırtınası, 16 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. İki günde meydana gelen maddi hasarın ise 900 milyon Euro’yu geçtiği düşünülüyor. Etkisini dindiren Zeynep kasırgasından sonra yeni alçak hava basıncı Antonia ise yolda.

Advertisement

DW’de yer alan habere göre İngiltere, Almanya, Polonya ve Belçika başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok bölgesini etkisi altına alan kasırgada 16 kişi hayatını kaybetti. Ölüm ve yaralanmanın nerede ise tamamının ağaç devrilmesi sonucu olduğu bildiriliyor. Fırtına sonrası Almanya’nın Kuzey Denizinin kıyılarında su taşkınlarının meydana geldiği ve Hamburg limanı bölgesinde araçların sular ile sürüklendiği yetkililerce bildirildi.

Pazartesi akşamına dikkat!

Zeynep kasırgasının etkileri dinmeye henüz başlamışken, Antonia fırtınası beklendiği bilgisi Avrupa’da yaşayan kişileri üzdü. Özellikle Pazartesi gecesi tehlikeli fırtına beklendiği bu yeni kasırgada, Pazar akşamı saat 21:00’den sonra dikkat edilmesine dair uyarı yapıldı. Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin