THY

Yurtdışındakilere müjde: THY bu kentlere direkt uçuş başlatıyor

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tehlikesine karşı seyahat kısıtlaması tedbirleri sebebiyle 28 Mart tarihinden bu yana geçici olarak seferlerini durduran Türk Hava Yolları, yakında yurtdışına uçacak. Başta Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları olmak üzere milyonlarca kişi Türkiye’de tatil için gün sayıyor. Kısa süre önce iç hat uçuşlarına başlayan THY dış hat uçuşlarına kademeli olarak başlayacak. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya hesabından direk uçuşların müjdesini verdi:

Advertisement

Türk Hava Yolları 18 Haziran’dan itibaren bu kentlere direkt uçacak

“Basel’den Gaziantep’e, Frankfurt’tan Elazığ’a… 18 Haziran itibarıyla Avrupa’daki 16 şehirden Anadolu’daki 14 noktaya direkt uçmaya başlayacağız. Bayrak taşıyıcı olarak memleketin yolunu biraz daha kısaltacak, misafirlerimizi sevdiklerine daha kısa sürede kavuşturacağız.“

THY’den yapılan açıklamada yeni dönemde Avrupa’dan Anadolu’ya icra edeceği uçuşlarında daha önce hiç planlanmamış yeni rotalarda da uçmaya başlayacağı belirtildi. THY planlamasına ilk kez dahil edilen; Basel-Gaziantep, Hannover-Diyarbakır, Salzburg-Ordu/Giresun, Frankfurt-Elazığ, Amsterdam-Kayseri uçuşları, bu yılın yaz dönemi için planlandı ve biletleri satışa açıldı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin