YTB, yurt dışında hukuk okuyan Türk öğrencilere burs verecek

YTB, yurt dışında hukuk okuyan Türk öğrencilere burs verecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB), yurt dışındaki hukuk fakültelerinde eğitim gören Türk öğrencilere yönelik hayata geçirdiği “Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu” başvuruları başladı.

YTB’den yapılan açıklamaya göre, yurt dışındaki Türk hukuk öğrencilerini desteklemek, yeni nesil hukukçuların Türk toplumunun hukuki konularına ilişkin farkındalıklarını artırmak ve uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla bu öğrencilere burs verecek.

Burs programına dahil edilen lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerin, yaşadıkları ülkenin Türk toplumunun uluslararası hukuk, Avrupa Birliği hukuku, insan hakları hukuku, yabancılar hukuku ve idare hukuku alanındaki haklarına ilişkin araştırmalar, raporlar, makaleler, hukuki bilgilendirmeler gibi nitelikli çalışmalar yapması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir
Almanya Başbakanı Angela Merkel, sel bölgesini ziyaret etti

Ayrıca bursiyerlerin bireysel ve grup çalışmaları sonucunda sunumlar yapması beklenirken farklı ülkelerde hukuk eğitimi alan Türk gençlerinin de bir araya gelerek geniş bir ağ kurması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir
Mazot tüm zamanların rekorunu kırdı

Burs programına kimler kabul edilecek?

Burs programına orta öğretimini yurt dışında almış 1 Ocak 1991 ve sonrası doğanlar kabul edilecek.

Programa öncelikle Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa ve Hollanda olmak üzere ABD, Avustralya, Danimarka, Finlandiya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç’te hukuk fakültesi lisanslarının 3. sınıfı ile üstü olan öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora eğitimine devam edenler başvurabilecek.

Başvurular 31 Ekim 2021’e kadar “basvuru.ytb.gov.tr” adresinden alınacak. Program şartları ve detaylı bilgiler ise “www.ytb.gov.tr/hukukbursu” adresinde yer alacak.

İlginizi Çekebilir
Rize - Artvin Havalimanında sona doğru: Açılışı ne zaman?

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

SunExpress

Gurbetçilere güzel haber: Kayseri’den Viyana’ya direkt uçuş

Avrupa ülkelerine direkt uçuşlar arttı SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, SunExpress'in 27 ülkede 52 noktaya sefer düzenlediğini, Kayseri'nin de Anadolu'daki önemli noktalardan biri olduğunu belirtti....

Çok Okunanlar

Türkiye

“Türkiye bu konuda çok iyi”

“Türkiye bu konuda çok iyi” Yabancı acil tıp uzmanları, Türkiye'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecindeki "acil servis yönetimi"nden övgüyle bahsetti. Bazı kongrelere katılmak için Antalya'ya...

Önerilen

Türk aile

Almanya’da Türklerin dairesine saldıranlar serbest bırakıldı

Almanya'da Türklerin dairesine molotofkokteyli atanlar serbest bırakıldı Almanya'nın Solingen kentinde balkonlarına atılan molotofkokteyli ile daireleri yakılmak istenen Türk aile, saldırganların yakalanıp çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından...