Ana Sayfa Gündem Yakın zamanda altın fiyatlarında rekor bekleniyor

Yakın zamanda altın fiyatlarında rekor bekleniyor

Yakın zamanda altın fiyatlarında rekor bekleniyor

Bankacılık devi Citigroup Inc., altın fiyatları tahmini ile yakın zamanda rekor beklentisini artırdı. Böylece yakın zamanda altın fiyatlarınında daha fazla yükselmesi bekleniyor.

Altın, ons başına 2 bin doları görecek

ABD doları cinsinden altının gelecek 6-9 ay içerisinde rekor kırmasını beklediklerini açıklayan Citigroup’un tahminine göre; 3 ila 5 ay içerisinde altının yüzde 30 ihtimalle ons başına 2 bin doları aşması bekleniyor. Altında beklenen tırmanışın; gevşek para politikası, düşük reel faizler, rekor ETF girişleri ve altın varlıklarında alımların artmasının etkili olacağı belirtiliyor.

Son olarak ons başına 1,810 dolar seviyesinde alıcı bulan altın tüm zamanların en yüksek seviyesini 2011 yılında 1,921.17 dolar olarak görmüştü.

İlginizi Çekebilir
Evlenme başvurularında yeni dönem

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Uçakta yeni dönem: Her yolcu uymak zorunda

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Akdamar adası

Akdamar Adasına can suyu geliyor

Yapılacak olan proje ile yüz bini aşkın ziyaretçisi olan ada, susuzluktan kurtulacak ve yılın her mevsimi yeşil kalacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) tatlı su...