Uzmanlar
Advertisement

Şu ana kadar Avrupa’da 14 kişinin ölümüne sebep olan Corona Virüsü nedeniyle Avrupa’da üst düzey tedbirler alınıyor. Virüsün ilk duyulduğu haftalarda pasif kalan ülkeler, tehlike kapıya dayanınca harekete geçtiler. 12 kişinin öldüğü İtalya başta olmak üzere virüsün giderek yayıldığı Almanya ve Fransa yetkililer acil durum toplantıları düzenliyorlar. Örneğin virüsün şu ana kadar 21 kişiye bulaştığı Almanya’da sağlık bakanı vakaların daha da artacağı uyarısında bulundu.

Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya, Baden Württemberg, Bavyera gibi eyaletlerde görülen virüs, kişiden kişiye yayılmaya devam ediyor. Yetkililer, virüs tespit edilen kişilerin en son kimlerle temasa geçtiğini öğrenip bu kişilerde de sağlık kontrolü yapıyorlar. Ülkede virüs bulaşan kişiler arasında bir başhekim ve anaokulu öğretmeninin olması, durumun ne kadar vahim olduğunu ve virüsün ne kadar çabuk ve çok kişiye bulaşabileceğini gösteriyor.

Bulaşmaması için en yapmak gerekiyor?

Uzmanlar geçtiğimiz haftalarda defalarca hijyen kurallarına uyulması ve sağlıklı yaşanması gerektiğini hatırlattılar. Bu sayede bağışıklık sistemi güçleniyor ve virüse karşı direnç sağlanıyor. Eğer virüsün size de bulaşmasından korkuyor ve önlem anlam istiyorsanız mümkün olduğunca kimseyle tokalaşmayın. Uzmanlar “herkesin temas ettiği kapı kolu gibi yerlere dokunmayın veya dokunduysanız ellerini yıkayın ve dezenfekte kullanın”şeklinde uyardı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin