Kapadokya
Advertisement

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya’da başladı

Cannes, Berlin, Tokyo, Barselona ve Viyana’nın da dahil olduğu 19 şehirde düzenlenen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali’nin Türkiye etabı bu yıl Kapadokya’da gerçekleştiriliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ve Nevşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen festival Koronavirüs salgın kurallarıyla başladı.

18 ülkeden sektör temsilcileri katılıyor

Turizm sektörüne yön veren kamu kurumları, yerel yönetimler, turizm firmaları, oteller, acentalar ve hava yollarını buluşturan Uluslararası Turizm Film Festivali 18 ülkeden yönetmen, yapımcı, festival yöneticisi, sosyal medya fenomeni ve turizm sektörü temsilcilerini ağırlayacak. Festivalde yer alacak özel bölümde Türkiye’deki film çekim olanakları ve yeni sinema yasası ile yürürlüğe giren yabancı film teşvikleri özel olarak hazırlanan “ Filming In Turkey” internet sitesi ile birlikte tanıtılacak.

Film gösterimleri bugün ve yarın yapılacak

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm etkinliklerde sosyal mesafe kuralının ön planda tutulduğu festivalin film gösterimleri 16-17 Eylül’de açık hava gösterimi olarak Nevşehir Kalesi’nde gerçekleştirilecek. Festivalin uluslararası film yarışması ödül töreni de Paşabağları Ören Alanı’nda düzenlenecek. Törende seyahat filmleri, turizm firmaları, turizm markaları, turizm destinasyonları, şehir filmleri, bölge filmleri, ülke filmleri kategorilerinde 7 dalda 28 ödül verilecek. Festival 18 Eylül’de sona erecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin